2014 Schedule

2014 Water Polo Game Schedule

Games held at the Multnomah Athletic Club

Saturday -July 13th
Division         Game #       Teams
8:00am      K1 vs K2              1               Portland Masters vs MAC
8:45am      K3 vs K4              2               Eugene vs Tune Squad
9:30am      M1 vs M2             3              T Hills vs. Chehalem
10:15am    Women 1 vs 2     4             Women Portland Masters vs T Hills
11:00am    Youth 1 vs 2        5              Youth T Hills Blue vs T Hills White
11:45am     Youth 3 vs 4       6              Youth Chehalem vs Eugene
12:30pm     Women 1 vs 3   7               Women Portland Masters vs COPS
1:15pm         K1 vs K4             8               Portland Masters vs Tune Squad
2:00 pm       K2 vs K3             9               MAC vs Eugene
2:45 pm      M1 vs M3           10              T Hills vs COPS
3:30 pm      Women 2 vs 3  11              Women T Hills vs COPS
4:15 pm       Youth 1 vs 5     12              Youth T Hills Blue vs COPS
5:00 pm      Youth 2 vs 3      13             Youth Thills White vs Chehalem
5:45 pm        K1 vs K3            14             Portland Masters vs Eugene
6:30pm         K2 vs K4            15             MAC vs Tune Squad
7:15pm          M2 vs M3         16             Chehalem vs COPS
8:00pm       Youth 4 vs 5      17            Youth Eugene vs COPS

Sunday -July 14th
Division                   Game #         Teams
8:00am   Youth 1 vs 4              18             Youth T Hills Blue vs Eugene
8:45am   K#1 vs M#2               19             #1 in K vs #2 in M Bracket
9:30am   K#2 vs M#1               20            #2 in K vs #1 in M Bracket
10:15am K#4 vs M#3               21           #4 in K vs #3 in M Bracket
11:00am Women 1 vs 3           22           Portland Masters vs COPS
11:45am Youth 3 vs 5              23            Youth Chehalem vs COPS
12:30pm Youth 2 vs 4            24            Youth T Hills White vs Eugene
1:15pm Women’s 2 vs 3          25           Women T Hills vs COPS
2:00 pm                                         26           #3 in K vs Winner of Game 21
2:45 pm Youth 1 vs 3              27            T Hills Blue vs Chehalem
3:30 pm Youth 2 vs 5             28             T Hills White vs COPS
4:15 pm Women 1 vs 2           29            Women Portland Masters vs Thills
5:00 pm Men’s Bronze Medal 30        Loser of 8:45am game vs Loser of 9:30am Game
5:45 pm Men’s Gold Medal      31         Winner of 8:45am game vs Winner of 9:30am Game

*Team listed second wear dark caps please.
For 14U and Women’s Division, Round Robin Format determines Medal Champions.
For Men’s Division, 5:00pm and 5:45pm games on Sunday determine Medal Champions.