Results - 2012

ALL AROUND —

Female

12+

Gold:  Lauren Campbell; Klamath Falls, OR                           36.60

Silver:  Nishi Chase; Klamath Falls, OR                                 35.40

26-35

Gold:  Wendy Marshall; Portland, OR                                   34.90

9-11

Open

Gold:  Hadley Park; Vancouver, WA                                     38.00

Gold:  Maddy Siebert; Ridgefield, WA                                  37.10

Gold:  Laurie Thorp; Portland, OR                                         36.90

Gold:  Marissa McCollum; Vancouver, WA                            35.4

Gold:  Britni Atwell; Vancouver, WA                                      37.30

Silver:  Meghan Ehlers; Vancouver, WA                                36.80

Silver:  Alejandra Gil; Vancouver, WA                                   37.00

Silver:  Erin Casey; Vancouver, WA                                      27.5

Bronze:  Christina Bruce; Vancouver, WA                              36.40

Bronze:  Gigi Gernhart; Vancouver, WA                                 36.40

4:  Carissa Brown; Vancouver, WA                                       36.10

:  Faith Moore; Vancouver, WA

Male

12+

Gold:  Meagan Beckstrand; Klamath Falls, OR                      35.70

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               51.90

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     47.10

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         74.90

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                69.10

9+

Gold:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                                78.80

Silver:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                75.50

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            72.00

Open

Gold:  Andrew White; Vancouver, WA                                   43.00

Silver:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                     41.70

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 38.50

BALANCE BEAM —

Female

12+

Gold:  Lauren Campbell; Klamath Falls, OR                           9.20

 

Gold:  Meagan Beckstrand; Klamath Falls, OR                      8.80

Silver:  Nishi Chase; Klamath Falls, OR                                 9.00

16-17

Gold:  Britni Atwell; Vancouver, WA                                      9.50

26-35

Gold:  Wendy Marshall; Portland, OR                                   9.00

36-45

Gold:  Laurie Thorp; Portland, OR                                         9.00

9-11

Gold:  McKenzee Leroy; Klamath Falls, OR                           9.00

Open

Gold:  Hadley Park; Vancouver, WA                                     9.40

Gold:  Alma Nye; , OR                                                         9.40

Gold:  Erin Casey; Vancouver, WA                                       9.20

Gold:  Alejandra Gil; Vancouver, WA                                    9.10

Silver:  Christina Bruce; Vancouver, WA                                9.00

Silver:  Maddy Siebert; Ridgefield, WA                                 9.00

Silver:  Marissa McCollum; Vancouver, WA                           9.00

Silver:  Meghan Ehlers; Vancouver, WA                                9.30

Bronze:  Gigi Gernhart; Vancouver, WA                                 9.10

4:  Carissa Brown; Vancouver, WA                                       8.90

:  Elizabeth Evans; , OR

FLOOR EXERCISE —

Female

12+

Gold:  Lauren Campbell; Klamath Falls, OR                           9.20

Gold:  Meagan Beckstrand; Klamath Falls, OR                      9.00

Silver:  Nishi Chase; Klamath Falls, OR                                 8.70

16-17

Gold:  Britni Atwell; Vancouver, WA                                      9.50

26-35

Gold:  Wendy Marshall; Portland, OR                                   8.50

36-45

Gold:  Laurie Thorp; Portland, OR                                         9.10

9-11

Gold:  McKenzee Leroy; Klamath Falls, OR                           9.00

Open

Gold:  Alma Nye; , OR                                                         9.15

Gold:  Hadley Park; Vancouver, WA                                     9.50

Gold:  Erin Casey; Vancouver, WA                                       9.30

Gold:  Maddy Siebert; Ridgefield, WA                                  9.30

Silver:  Christina Bruce; Vancouver, WA                                9.00

Silver:  Marissa McCollum; Vancouver, WA                           9.10

Silver:  Meghan Ehlers; Vancouver, WA                                9.30

Bronze:  Carissa Brown; Vancouver, WA                               9.10

Bronze:  Alejandra Gil; Vancouver, WA                                 8.80

4:  Gigi Gernhart; Vancouver, WA                                         9.00

:  Elizabeth Evans; , OR

Male

12-13

 

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               8.60

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     7.60

Gold:  Dan Richardson; Beaverton, OR                                 7.60

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         12.10

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                11.60

9+

Gold:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                 12.60

Silver:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                               12.40

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            11.90

Open

Gold:  Andrew White; Vancouver, WA                                   7.20

Silver:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                     6.40

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 6.30

HIGH BAR —

Male

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               8.30

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     8.50

6-8

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                12.10

9+

Gold:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                                14.00

Silver:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                12.60

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            11.60

Open

Gold:  Andrew White; Vancouver, WA                                   7.30

Silver:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                     7.0

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 6.30

PARALLEL BARS —

Male

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               8.60

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     7.40

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         12.70

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                12.30

9+

Gold:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                 13.50

Silver:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                               13.30

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            12.40

Open

Gold:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                      7.10

Silver:  Andrew White; Vancouver, WA                                  7.00

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 6.50

POMMEL HORSE —

 

Male

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               9.00

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     7.90

:  Dan Richardson; Beaverton, OR                                        0.00

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         10.00

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                8.60

9+

Gold:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                                10.50

Silver:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                9.60

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            9.40

Open

Gold:  Andrew White; Vancouver, WA                                   7.90

Silver:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                     7.20

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 7.00

RINGS —

Male

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               8.90

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     8.30

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         13.00

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                11.50

9+

Gold:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                                14.30

Silver:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                13.10

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            12.70

Open

Gold:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                      7.70

Silver:  Andrew White; Vancouver, WA                                  7.00

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 6.50

UNEVEN BARS —

Female

12+

Gold:  Meagan Beckstrand; Klamath Falls, OR                      8.50

Gold:  Lauren Campbell; Klamath Falls, OR                           8.90

Silver:  Nishi Chase; Klamath Falls, OR                                 8.70

16-17

Gold:  Britni Atwell; Vancouver, WA                                      8.80

26-35

Gold:  Wendy Marshall; Portland, OR                                   8.40

36-45

Gold:  Laurie Thorp; Portland, OR                                         9.30

9-11

Gold:  McKenzee Leroy; Klamath Falls, OR                           9.00

Open

Gold:  Marissa McCollum; Vancouver, WA                            8.80

 

Gold:  Alejandra Gil; Vancouver, WA                                    9.40

Gold:  Hadley Park; Vancouver, WA                                     9.50

Gold:  Alma Nye; , OR                                                         9.40

Silver:  Maddy Siebert; Ridgefield, WA                                 9.20

Silver:  Carissa Brown; Vancouver, WA                                 9.10

Bronze:  Christina Bruce; Vancouver, WA                              9.00

Bronze:  Meghan Ehlers; Vancouver, WA                              8.90

4:  Gigi Gernhart; Vancouver, WA                                         8.80

:  Elizabeth Evans; , OR

:  Erin Casey; Vancouver, WA                                              0.00

VAULT —

Female

12+

Gold:  Lauren Campbell; Klamath Falls, OR                           9.30

Gold:  Meagan Beckstrand; Klamath Falls, OR                      9.40

Silver:  Nishi Chase; Klamath Falls, OR                                 9.00

16-17

Gold:  Britni Atwell; Vancouver, WA                                      9.50

26-35

Gold:  Wendy Marshall; Portland, OR                                   9.00

36-45

Gold:  Laurie Thorp; Portland, OR                                         9.50

9-11

Gold:  McKenzee Leroy; Klamath Falls, OR                           9.10

Open

Gold:  Alejandra Gil; Vancouver, WA                                    9.70

Gold:  Alma Nye; , OR                                                         9.70

Gold:  Erin Casey; Vancouver, WA                                       9.00

Gold:  Hadley Park; Vancouver, WA                                     9.60

Silver:  Marissa McCollum; Vancouver, WA                           8.50

Silver:  Gigi Gernhart; Vancouver, WA                                   9.50

Silver:  Maddy Siebert; Ridgefield, WA                                 9.60

Bronze:  Christina Bruce; Vancouver, WA                              9.40

Bronze:  Meghan Ehlers; Vancouver, WA                              9.30

4:  Carissa Brown; Vancouver, WA                                       9.00

:  Elizabeth Evans; , OR

Male

12-13

Gold:  Kyle Hendren; Battle Ground, WA                               8.50

26-35

Gold:  Colin Newbold; Portland, OR                                     7.40

6-8

Gold:  Jonathan Gonyaw; Klamath Falls, OR                         14.20

Silver:  Riley Melton; Klamath Falls, OR                                13.00

9+

Gold:  Cole Stevens; Klamath Falls, OR                                14.30

Silver:  Nathan Rote; Klamath Falls, OR                                14.10

Bronze:  Nathan Dahm; Klamath Falls, OR                            14.00

Open

Gold:  Andrew White; Vancouver, WA                                   6.60

Silver:  Calvin Ertler; Ridgefield, WA                                     6.30

Bronze:  Sammy Dost; Vancouver, WA                                 5.90